3.kolo: KKK Bronx A - Víťazný február 4:2 (0:0) (podle Víťáka)

Autor: admin <kkkbronxa(at)seznam.cz>, Téma: Podzim 2007, Vydáno dne: 22. 09. 2007

Jak Víťazný február o víťazství přišel

Bylo nebylo pondělí a my jsme se sešli v naší nedobytné tvrzi, kam tentokráte dorazil soupeř s hrdým názvem Víťazný február. Měli sice zpoždění, poněvadž přijeli až v září, zato v hojném počtu.

Tentokrát byli síly v počtu reků vyrovnány, což nebývá v poslední době na našich zápasech zrovna zvykem. Za nás nastoupili dokonce i Dixíňu, podruhé za sebou bosenský uprchlík V. Krajtič a po menším zranění také Holíňu. Zato absence opor dlouhodobě zraněných a omluvených Keckafogič, Superškoda, Bóňalíno a Slávaslávikovičič dávala tušit velké dřině.

A tak jsme začali velmi opatrně. Celkově běhavější soupeř se snažil tvořit hru a my jsme mu to nepřesnou rozehrávkou poměrně usnadňovali. První půle nám moc nevycházela kombinace a soupeř, který střídal v krátkých intervalech ji zdárně narušoval. Jedině Dixíííček se snažil, leč na odpočaté a soustředěné soupeře sám nestačil.
Za zmínku stojí pouze JedloBedlova šance, leč míč mu jako vždy uskočil. Reputaci si mohl napravit hned za několik minut, ale Dixim chytře a hlavně rychle rozehraný rohový kop nedokázal hlavou usměrnit do naprosto odkryté svatyně soupeřů. Februárové měli sice územní převahu, jen do 100% tutovky se nedokázali dostat. A co zavánělo gólem pochytal náš chytrej věrnej pejsek Akbar.
Ještě v první půli se nám zranili dva naši velcí kamarádi Klofusen a V. Krajtič, který to dokázal snad při prvním doteku s míčem. Chlapci chlapci, kolikrát Vám trenéři v mládežnických mužstvech v Mládí respektive v RH Strašnice říkali: "pořádně se co? rozcvičtééé!!!". Vratislave, to by z tebe Dobuš neměl radost.
První část hry tak skončila bez branek.

V druhé půli začali Únoroví vítězové zostra a hned po několika minutách zúročili svojí snahu v první přesný zásah. Nicméňe mi máme Dixilend, který u nás tvrdí muziku. Džedáj vyslal pas na našeho útočného založníka, ten se protáhl zkoprnělou obranou a zavěsil podél vyběhnuvšího gólmana.
Jak šel čas tak soupeřova snaha o dobití naší branky neubírala na obrátkách, leč my jsme byli produktivnější. Bedla dostal do běhu od Víťenda přihrávku po zemi. Místo aby mu ji vrátil do běhu před vápno, tak nepochopitelně zvednul do vzduchu míč a přehodil i rozběhnutého Dixiho. Ten však ještě stačil zachytit míč u brankové čary, dodriblovat na roh vápna a ač těsně střežen z otočky rozvlnit síť podruhé.
Februárové stupňovali tlak a my jsme nevěděli kam dřív skočit. Při útočných výpadech se navíc zranil Bedla a my jsme dohrávali pouze s jedním hráčem na střídání.
Osm minut před koncem jsme neodolali tlaku Únorových pučistů a zaslouženě jsme inkasovali z rychlého protiútoku, kdy tři soupeři vyšachovali osamocené obránce Garvika s Džedájem. Po taktické chybě jsme byli pěkně schlíplí, jen Dixi řekl, že se nic neděje a že nějaký ten gól ještě dáme. Měl skoro pravdu, jen zapoměl říct, že ho dá sám. Basák mu namazal z půli hřiště asi dva metry před vápno. Dixíííček si míč zpracoval zády k brance a ač na něm protihráč doslova a do písmene visel, tak se i s ním a míčem otočil a prostřelil brankáře. A aby toho nebylo dost, tak se při zoufalém náporu poražených Februárů znovu snažil s míčem odpoutat od protihráče a ten ho tentokrát už ve vápně srazil. Z nařízené penalty se nemýlil tradiční exekutor Víťák.

Zajímavé je, že když nehrajou Bóňa nebo Dixi, tak výkon všech ostatních jde rapidně nahoru, ale když nastoupí ti dva jmenovaní, tak ostatní jako by spoléhali, že to oni dva vezmou sami na sebe. Měli by jsme s tím něco udělat, neboť né vždy se jim to podaří.

Sestava: Akbar - Garvik - Džedáj - Klofi - Víťák - Holy - Dixi - Vráťa - Basák - Béla
Góly: Dixi (Džedáj) 1:1, Dixi (Béla) 2:1, Dixi (Basák) 3:2, Víťák (z penalty po faulu na Dixiho) 4:2

Zde najdete report z pera našich soupeřů.